Výsledky - ČTVRŤÁCI

Jihočeský kraj 20. kolo 8.3.
HC Vimperk - HC Klatovy   1 : 3  (1:0,0:1, 0:2)
Branky: Vraný, Pitel, Bastl
Poslední zápas Jihočeského přeboru odehráli čtvrťáci ve Vimperku. Zápas to nebyl příliš povedený. První polovinu utkání nehráli hosté  dobře a domácí toho využili k vedení 1:0. Až v průběhu druhé třetiny a zejména po domluvě před závěrečnou částí se podařilo kluky vyburcovat k vyššímu nasazení. Herní převaha pak byla vyjádřena třemi brankami a kluci dovedli utkání k vítěznému konci. V celkové tabulce tak bude Klatovanům patřit druhá příčka.
19. kolo 23.02.
HC Klatovy - HC České Budějovice   4 : 2
18. kolo 15.02.
HC Soběslav - HC Klatovy   0 : 4
17. kolo 08.02
HC Klatovy - IHC Písek    2 : 5     (0:3,0:1,2:1)
Branky: Bastl, Vraný
Zápas, který rozhodoval o vítězi celé soutěže, nezačal pro domácí šťastně. V první vyrovnané třetině hosté třikrát skórovali a zbytek zápasu jen kontrolovali své vedení. Naděje na zvrat svitla domácím v úvodu třetí části hry, kdy během jednéminuty snížili vedení hráčů Písku v rychlém sledu Antonín Bastl a Dominik Vraný, ale Písečtí párou brankou opět získali klid a dovedli utkání až do vítězného konce. Pravděpodobně tak rozhodli p konečné podobě tabulky na prvních dvou místech
16. kolo 01.02.
HC Český Krumlov - HC Klatovy  1 : 7  (0:3,0:3,1:1)
Branky: Vraný 3, Fait 3, Procházka
Klatovští byli po celý zápas lepší ve všech herních činnostech. S jistou nadsázkou lze říci, že do střelecké listiny se zapsali jen hosté, protože jedinou domácí branku si nešťastně srazil do vlastní branky jeden z obránců Klatov. Navíc vstřelené branky padaly většinou po povedených kombinacích a tak lze celkové vystoupení mužstva hodnoti velmi kladně. Příští týden čtvrťáky čeká důležitý zápas s IHC Písek, který mnohé napoví o  prvním místě v celé soutěži.
15. kolo 25.01.
HC Klatovy - HC Milevsko  2 : 1    (1:0,1.1,0:0)
Branky: Vraný 2
14. kolo 18.1.
HC Strakonice - HC Klatovy 3 : 5   (0:3,2:1,1:1)
Branky: Vraný 4, Fait
Klatovští vstoupili do zápasu lépe a během první třetiny si získali rozhodující náskok pro vývoj utkání. Ve druhé třetině je několikrát soupeř nachytal nepřipravené v obraně a dokázal se dotáhnout až na rozdíl 1 branky. Čtvrťáci však nepřipustili pochybnosti o svém vítězství a zápas kontrolovali až do vítězného konce.
13.kolo 12.01.
HC Klatovy - HC Tábor   6 : 0   (3:0,3:0,0:0)
Branky: Vraný 3, Bastl 2, Rajšl
V průběhu celého zápasu, měli čtvrťáci trvalou převahu a v první a druhé třetině ji potvrdili i brankově. Herně se opět dařilo osvědčeným oporám, ale i hráči, kteří začali s hokejem později, se již začínají přibližovat hernímu projevu první a druhé řady. Drobnou zajímavostí zápasu bylo, že brankář Jiří Šmolc po první třetině opustil své tradiční místo v brance a vyzkoušel si i hru v poli na místě pravého útočníka. A nevedl si vůbec špatně. Příští zápas odehrají o víkendu čtvrťáci dva zápasy. V sobotu zajíždí do Strakonic a v něděli přivítají Keramiku Plzeň.
12. kolo 05.01.
HC Vajgar Jindřichův Hradec - HC Klatovy   1 : 2   (0:1,1:0,0:1)
Branky: Krines, Matějka
Velmi vyrovnané utkání, které přineslo průměrný hokej. Hosté se častěji dostávali do střeleckých příležitostí, ale nedařilo se jim je proměňovat. Velmi dobrý výkon předvedli Jiří Šmolc v brance a také obránce Radek Farný. Oba si udrželi přehled i při řešení těch nesložitějších situací před naší brankou.
11. kolo 22.12
TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - HC Klatovy   1 : 5    (0:3,0:0,1:2)
Branky: Vraný 3, Pitel 2
V obou zápasech se prosazovala dvojice Dominik Vraný, Jiří Pitel, která obstarává vysoké procento branek Klatovanů. Při troše lepší spolupráci při kombinaci by však jejich bilance mohla být ještě výrazně vyšší. Pozitivním momentem posledních zápasů je stále více hokejovější projev hráčů druhé a třetí řady. je jen otázkou času, kdy se ve statistikách začnou objevovat i další jména častěji než doposud.

10. kolo         18.12.
HC Klatovy - HC Vimperk     5 : 0    (0:0,3:0,2:0)
Branky: Pitel 2, Vraný 2, Bureš

9. kolo 30.11.
HC České Budějovice - HC Klatovy   5 : 7  (0:2,2:3,3:2)
Branky: Vraný 4, Přibyl, Fait, Rajšl
Utkání se pro čtvrťáky v úvodu rozběhlo příznivě. Rychle se ujali vedení a i v dalším průběhu zápasu byli lepším týmem. Skóre pravidelně narůstalo až do vedení o čtyři branky. Pak se však zřejmě zhlídli v příkladu svých starších kamarádů z páté třídy a přestali bruslit a bojovat. Soupeř se vzchopil a konec zápasu odehrál lépe než hosté. Naštěstí se domácím podařilo náskok Klatovanů jen snížit a nikoli vyrovnat.
8. kolo 23.11.
HC Klatovy - HC Soběslav    15 : 0     (7:0,3:0,5:0)
Branky:
Jednoznačná záležitost domácího družstva. Soupeř se téměř nedostal k ohrožení branky Jirky Šmolce a skóre po celý zápas pravidelně narůstalo. Dlouhé minuty nepustili čtvrťáci hosty z jejich obranné třetiny a vypracovali si ještě spoustu dalších střeleckých příležitostí. Velmi dobře útočnou činnost podporovali obránci Radek Farný, Zdeněk Jandík a Jirka Píza
7. kolo 16.11.
IHC Písek - HC Klatovy    8 : 4
Branky: Vraný 4
Čtvrťákům se zápas nepovedl. V první a druhé třetině se nechali soupeřem zatlačit do vlastní obranné třetiny a dopouštěli se chyb, které Písečtí trestali brankami. Na začátku třetí třetiny jsme stáhli náskok soupeře na jedinou branku a byli v tu chvíli jasně lepší tým. Bohužel množství střeleckých příležitostí zůstalo nevyužito a z první střely na branku domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Zbytek zápasu pak přinesl zvýšení náskoku Píseckých až na čtyři branky.
6. kolo 09.11.
HC Klatovy - HC Český Krumlov   4 : 2  (2:1,2:1,0:0)
Branky: Pitel 2, Vraný, Píza
Soupeř z Krumlova byl našim hráčům velmi vyrovnaným protivníkem. Velmi dobře bránil a nepouštěl Klatovany do přečíslení. Navíc si v tomto zápasu vybrali slabší den při zakončování klíčoví hráči domácích a mnoho z připravených střeleckých příležitostí zůstalo nevyužito. Klatovští hráčiale byli přeci jen o něco lepším týmem a výsledek je spravedlivý.
5. kolo 03.11.2002
HC Milevsko - HC Klatovy   2 : 3   (1:1,1:2,0:0)
Naprosto vyrovnané utkání, které rozhodla jedna jediná minuta druhé třetiny. Domácím se po nedorozumnění naší obrany a brankáře podařilo lacinou brankou vyrovnat stav na 2:2, ale ihned po vhazování dorážkou střely Ondry Faita rozhodl o vítězství Tonda Bastl. Zbytek zápasu pak probíhal ve znamení dobrých obran a zahozaných šancích na obou stranách. Zatím nejtěsnější vítězství čtvrťáků však jen potvrdilo jejich letošní neporazitelnost v Jihočeském přeboru.
4. kolo 26.10.2002
HC Klatovy - HC Strakonice  7 : 2   (2:0,2:1,3:1)
Branky: Pitel 2, Vraný, Bastl, Jandík, Přibyl, Matějka
Čtvrťáci potvrdili dosavadní výsledky dalším vítězstvím. Prosadili se tradiční střelci Pitel, Bastl, Vraný. Potěšující je, že se třelecky prosadili i další hráči. Velmi pěknou samostatnou akci při své brance předvedl pravý obránce Zdeněk Jandík. V obranné třetině vybojoval kotouč a svůj nebojácný únik zakončil bezchybným blafákem.
3. kolo 19.10.2002
HC Tábor - HC Klatovy   2 : 7  (1:3,1:2,0:2)
Branky: Vraný 3, Bastl 3, Přibyl
Čtvrťáci svého soupeře přehráli bez větších problémů. Lepší byli v bruslení i v herní kombinaci. V této činnosti převyšovali ostatní hlavně centr Jiří Pitel a obránce Radek Farný, kteří svými chytrými přihrávkami vytvořili pro spoluhráče mnoho brankových příležitostí. Své střelecké schopnosti potvrdil Dominik Vraný a utkání se střelecky povedlo i Tondovi Bastlovi. V příštím kole přijedou čtvrťáky prověřit hráči HC Strakonice.
2. kolo - 12.10.2002
HC Klatovy - HC JIndřichův Hradec  8 : 5  (3:0,2:1,3:4)
Branky: Vraný 3, Pitel 2, Krines, Farný, Bastl
První dvě třetiny odehráli čtvrťáci bez větších problémů a soupeře příliš k vlastní brance nepouštěli. Ke konci druhé třetiny však soupeř hru opticky vyrovnal a překvapivě od třetí třetiny i domácí přestřílel. Opět se střelecky prosadila dvojice Vraný, Pitel a branky zaznamenal i druhý útok záslukou dvojice Bastl, Krines. Nyní čeká čtvrtou třídu zápas s HC Tábor.
1. kolo - 06.10.2002
HC Klatovy - HC Veselí nad Lužnicí   7 : 2 (2:1,2:0,3:1)
Branky: Vraný 3, Pitel 2, Fait, Matějka
Čtvrťáci sehráli zápas, ve kterém skóre pravidelně narůstalo v jejich prospěch. Dobře sehráli své partie první a druhá řada, ale velmi pozitivní je fakt, že třetí řada složená z hráčů, kteří nemají přílišné zápasové zkušenosti odehrála celý zápas bez obdržené branky.
Plzeňský kraj - 5. kolo 19.01.
HC Klatovy - HC Keramika Plzeň "A"    3 : 8  (1:4,1:1,1:3)
Branky: Vraný 2, Bastl
Soupeř byl od začátku o něco lepší a svoji mírnou převahu dokázal vyjádřit i brankově. Rozhodla větší hokejovost Plzeňanů, lepší bruslařské schopnosti druhé a třetí pětky a klid při proměňování šancí.
4. kolo 23.12.
HC Rokycany - HC Klatovy  1 : 6     (0:0,0:3,1:3)
Branky: Vraný 6
Střelecká exhibice Dominika Vraného, který se dokázal velmi dobře prosadit proti zhuštěné obraně domácích. V první třetině se nedařilo proměňovat šance, ale hned v první minutě druhé třetiny se podařilo vstřelit úvodní branku a od té chvíle skóre pravidelně narůstalo. Nyní čeká vánoční pauza vyplněná turnajem v Příbrami 28.12.

3. kolo - 30.10.
HC Rokycany - HC Klatovy  2 : 9  (2:4,0:1,0:4)
Branky: Vraný 5, Bastl 2, Rajšl, Matějka
Čtvrťáci ovládli kluziště hned od první minuty a první branku vstřelili v 18 vteřině. Nebýt dvou zbytečných chyb v obraně neměl by soupeř ani příležitost korigovat skóre. Druhá třetiny byla trochu neurovnaná a většinu času se hrálo ve středním pásmu, ale v poslední části utkání se naši hráči opět střelecky probudili a své vedení výrazně zvýšili. Opět si velmi dobře vedl střelec družstva Dominik Vraný a v obraně zahráli podle očekávání nejlépe Radek Farný a Zdeněk Jandík.
2. kolo - 28.10.
HC Kaltovy - HC Plzeň "A"   1 : 4
Branky: Pitel
Čtvrťáci sehráli velmi podařené utkání se soupeřem, který má o celou jednu sezónu větší zkušenosti s velkým hokejem. V první a druhé třetiny výbornou obrnou eliminovali  pohyb soupeře a po vydařené akci prvního útoku se ujali vedení. Ve třetí třetině se již projevili větší zkušenosti soupeře, který se postupně  prosadil i střelecky. Velmi dobrý výkon podal Jirka Šmolc v brance domácích, ale i ostatní hráči se přesvědčili, že se soupeřem mohou hrát vyrovnaně a zkušenosti z tohoto těžkého zápasu zúročí v příštích kolech obou soutěží. Příští šanci bodovat budou mít hned ve středu v Rokycanech.
1. kolo 27.09.
HC Klatovy - HC Rokycany       12 : 1   (2:0, 7:0,3:1)
Branky: Vraný 6, Pitel 3 , Zhvakin 3
Čtvrťáci odehráli svůj první mistrovský zápas ve velkém hokeji. Do loňské sezóny hráli jen minihokej. Během utkání se projevily zkušenosti několika hráčů první pětky, kteří nastoupili již dříve k několika zápasům o kategorii výše. Výrazný rozdíl byl v bruslení a herním myšlení, kterým zejména Dominik Vraný a Jirka Pitel soupeře převyšovali. Od druhé třetiny bylo jasné, že domácí zvítězí a bylo jen otázkou, jak vysoké bude závěrečné skóre.

Informační server ŠumavaNet.CZ Informace o regionu, sport, kulturu i aktuality naleznete na